ЄВС у Франції: враження волонтера

Із Дмитром Зіркою я познайомилася ще під час проведення оффлайн-семінару UniStudy в Харкові – разом із ним та іншими волонтерами ми провели чудовий захід. І до волонтерства на семінарі UniStudy, і після Дмитро активно цікавився можливостями саморозвитку, і, врешті, отримав запрошення поїхати на довготерміновий проект Європейської волонтерської служби до Франції.

Далі – прямим текстом від Дмитра.

14712652_1281557598555235_3573552069375373717_o

Дмитре, розкажи про свій проект – де він проходить і яка його тема?

Мій проект називається La Maison des Bateleurs і проходить він у мальовничому Монтандрі – це комуна на заході Франції недалеко від Бордо. У нас триповерховий будинок з великим подвір’ям, невеличким городом, бамбуковим гаєм, курником та гаражем.

Протягом проекту ми будемо приймати групи підлітків (13-17 років) на короткі терміни (1-2 тижні), організовувати програму для них, а також проводити міжнародні робочі табори (для відновлення місцевих історичних пам’яток). Інколи маємо організовувати одноденні програми для комуни та їздити на інші воркемпи по Франції.

14707944_1281563568554638_1381120915917529264_o

Які умови проекту?

Умови проекту стандартні, як для всіх EVS проектів. Всі витрати покриваються програмою, але, звісно, в межах, які вказані в контракті. Кошти, що я витратив на отримання візи та подорож на проект мені вже повернули. Також щомісяця видаються кишенькові гроші. Кожного тижня ми маємо певний бюджет, з якого робимо закупівлі продуктів та деякої побутової хімії.

Якщо загалом, то волонтеру надаються проживання, харчування, страхування, кишенькові гроші і відшкодовуються візові витрати та витрати на проїзд.

Проект довготерміновий. Не складно було отак рвонути на рік до іншої країни?

Це була моя мета. Не мрія, а велика мета.

Інколи звичайно вагався: навіщо я туди їду; як воно там буде; це ж на цілий рік і таке інше. Але я вірив, що все буде чудово – і я не помилився. Все більш ніж чудово.

У чому полягають твої обов’язки?

На нашому проекті конкретних обов’язків в нас немає. Працюємо групою, все робимо разом. Кожного тижня ми маємо двох лідерів серед волонтерів, які відповідальні за все, що відбувається в домі. Ми ділимось на групи: одна група прибирає дім та готує їжу, інша працює. Та щодня ми змінюємось, тож всі зайняті рівноцінно.

Окрім головних задач, які описані в першому питанні, в основний час ми працюємо з прилеглою територією нашого будинку. Та наразі готуємось для дводенної 26-ти кілометрової подорожі по гірській місцевості Camino de Santiago.

Розкажи про вільний час волонтера.

Вільний час проходить не менш насичено, ніж основна частина проекту.

За програмою ми маємо працювати 35 годин на тиждень (але працюємо значно менше), маємо стандартні 2 вихідні (сб., нд.) та додаткові 2 вихідні на місяць. Ці 2 вихідні ми можемо накопичити та зробити відпустку.

У вільний час протягом тижня я почав бігати. Ніколи не робив цього в Україні, тож вирішив спробувати. Коли біжиш, відбувається така собі рефлексія, щоб спіймати найважливіші моменти – чого я навчився протягом дня, над чим треба ще попрацювати.

Також на проекті є мікроавтобус, і ми можемо використовувати його для подорожей. Наша організація надає безкоштовне пальне на 400 км в місяць. Тож у вікенди ми досліджуємо прилеглі комуни та міста. Протягом місяця вже побували в багатьох неймовірних місцях Франції та не збираємось на цьому зупинятись.

З волонтерів тільки я маю водійське посвідчення, тож керування таким видом транспорту для мене ще одна чудова практика, бо тут я вперше сів за кермо мікроавтобусу.

Розкажи про команду, з якою ти працюєш.

Це навіть не команда, а наша “big Bateleurs family”:

  • 4 волонтери EVS – Україна, Азербайджан, Турція, Росія (термін волонтерства 1 рік);
  • 4 волонтери Service Civique – Франція (11 міс.), Японія (7 міс.), Перу (3 міс.), Коста Ріка (3 міс.), Франція (1 міс.);
  • 3 “офіційних працівники” – ментор, технічний лідер та секретар.

Всі волонтери унікальні, всі доповнюють один одного та відкривають новий світ один в одному. Кожен розповідає про свою країну та культуру. Кожного дня ми готуємо страви інтернаціональної кухні. Доречі: борщ, вінегрет та медовик викликали неабиякий фурор з проханнями приготувати ще найближчим часом.

Наші “офіційні працівники” – це також невід’ємна частина. Всі питання, або проблеми, вирішуються разом з ними. Ніякої офіційності, все як в сім’ї.

14681985_1281571911887137_1894529915955534808_o

Дай одну пораду молодим людям, які також хочуть поїхати волонтером за кордон.

Поспілкувавшись з волонтерами, для себе я виділив три категорії людей, які стають волонтерами за кордоном:

  • справжні волонтери – ті, в кого волонтерство у крові. Вони цілеспрямовано їдуть на конкретний проект та вдосконалюють себе в цій сфері. Це неймовірна можливість, якою треба скористатись;
  • люди, які втратили свій шлях та хочуть себе знайти. Це про мене. Але, як виявилось, я не один знаходжусь у подібних пошуках;
  • “гіперактивні” – для них це чудова можливість пожити на повному забезпеченні від ЄС, подорожувати та неймовірно проводити час.

Знайдіть те, що вас цікавить, що буде корисно саме для вас. І якщо ви вирішили поїхати на подібну програму, то не вагайтесь. Подавайтесь. Зробіть крок назустріч і ваша програма неодмінно знайде вас!

 

Додаткова інфа від Дмитра:

У планах – створення відеоблогу, і вже є перше відео. Також ви можете контактувати з Дмитром ВКонтактє або через Фейсбук, якщо захочете щось спитати:)

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.