Навчання чи робота? Поєднати не можна відмовитись

Університет чи офіс ‒ такий вибір часто постає перед сучасним студентом. Найчастіше, у  таких  випадках  університетська парта залишається в числі переможених.  Як поєднувати навчання та роботу? Чому потрібно починати рано? Як розпочати власну кар’єру, будучи студентом? Про це та багато іншого далі у статті.

Сучасні студенти стикаються з різними труднощами. Одні з них ‒ брак фінансів для власного забезпечення. Звісно, коли стипендія коливається в межах 1100-1600 гривень, прожити цілий місяць з такими «доходами» у кишені стає просто нереально.

Тоді перед студентом постає питання: куди податися, щоб знайти роботу?  У пригоді стають сайти, які пропонують швидке  працевлаштування.  Але й тут є проблема: більшість роботодавців вимагають досвід роботи, якого в студента, звісно ж, немає. І знову глухий кут.  У таку ситуацію потрапляють і ті, хто закінчив університет, має “на руках” диплом про вищу освіту, але не має досвіду. Випускники, як сліпі кошенята, починають метушитися в пошуку вакантного місця, проте далеко не всім щастить.

Отже, що потрібно, аби подолати  ці проблеми? Насамперед, починати пошук роботи під час навчання. На третьому курсі цілком реально поєднувати роботу та університет. Тим більше, така схема допоможе набити перші «гулі на лобі», і згодом ви знатимете, що і як потрібно робити, як правильно поводитися  на співбесіді, що потрібно писати у резюме і т.ін.

Де шукати роботу студенту без досвіду? Тут на допомогу приходить STUDLAVA ‒ платформа, яка допомагає студентам розпочати кар’єру під час навчання. Як стверджують ті, хто “в темі” ‒ роботодавці сьогодні готові брати студентів на роботу, навчати на практиці і створювати комфортні умови.  Проте зі свого боку очікують від студента відповідального ставлення, креативного підходу і самовіддачі.
Хто швидше зробить перші кроки на шляху до мрії, той першим побачить її здійснення. Загальновідомим є твердження, що успіх ‒ це 1% удачі + 99% праці, бо поки інші чекають на подарунки долі, хтось уже прямує до своєї мети.

Коли студент знаходить роботу, перед ним постає найбільша проблема: як поєднувати навчання та працю?  Є декілька порад від тих, хто вже працює та навчається:

  • Повідомте викладачів, що працюєте

Студент робить помилку тоді, коли не відвідує пари, а потім приходить на сесію і намагається пояснити викладачеві, що він працює. У таких випадках найчастіше виникають конфлікти. Щоб уникнути цього, найкраще поговорити з викладачем на початку семестру, пояснити ситуацію, сказати, що ви намагатиметеся переписувати усі конспекти та вчити самостійно, виконувати обов’язкові завдання. І, повірте, у 90 % випадків викладач піде вам назустріч. Головне – стримати обіцянку, бо другого шансу  вам можуть уже не дати.

  • Будьте завжди в курсі того, що відбувається в університеті

Цікавтеся у своїх одногрупників, що відбувається на парах у вашій альма ‒ матер. Намагайтеся все ж за можливості не пропускати цікавих і корисних занять. Здавайте вчасно модулі, дотримуйтеся дедлайнів з індивідуальних і курсових.  Так ви не випадатимете з навчального процесу, не витрачатимете зайвих емоцій і часу, а натомість працюватимете задля розвитку власної кар’єри.

  • Отримуйте вигоду

Якщо ваша робота пов’язана з спеціальністю, на якій ви навчаєтеся, то це подвійний бонус. Бо крім грошей, ви отримуєте ще й практичні знання, які пізніше можна використати на сесії. Та й писати курсову чи магістерську за реальними завданнями ‒ цікаво як для студента, так і для керівника.

  • Шукайте баланс

Роботодавці теж усвідомлюють, що студенту потрібен час на навчання. Відверто говоріть про свої потреби, аби уникнути непорозумінь. Відповідальні компанії вже створюють комфортні умови для студентів, що працюють: гнучкий графік, можливість працювати частково віддалено, зменшення завдань на час сесії. Якщо все ж вам не йдуть назустріч ‒ шукайте інше місце праці: вас швидше за все не розумітимуть і за інших обставин.

  • Уникайте перфекціонізму

Якщо ви почали працювати під час навчання, то маєте бути свідомі того, що це вже є викликом. Намагатися бути найкращим студентом в групі, ідеальним працівником, громадським активістом, пробігти півмарафон і перемогти у шаховому турнірі – найкоротший шлях до емоційного вигорання. Розставляйте пріоритети і пам’ятайте про принцип оптимальності Парето – 20% зусиль задля 80% результату.

Будьте певні: немає нічого неможливого, а  хто не робить спроб ‒ не  перемагає . Світ відкритий для ваших талантів. Набирайтеся сміливості, щоб реалізувати свої мрії, ставте цілі та досягайте їх. Коли є мета і дія, перепони зникають самі собою.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.