Повна аспірантура у Німеччині

Стипендії DAAD пропонують можливість іноземним молодим вченим провести дослідження та підвищити кваліфікацію у Німеччині. Існують можливості підтримки для різних кваліфікаційних та кар´єрних етапів. Крім того, стипендії підтримують обмін досвідом та встановлення зв´язків з колегами з фаху.

Метою цієї програми є підтримка навчання в аспірантурі у Німеччині.

Хто може подавати заяву?

Висококваліфіковані аспіранти та молоді науковці, які завершать навчання найпізніше до початку стипендії з дипломом магістра або спеціаліста, у виключних випадках – з дипломом бакалавра.

На що надається підтримка?

Навчання в аспірантурі у державних або державно визнаних ВНЗ або позауніверситетських науково-дослідних установах у Німеччині:

  • індивідуальний проект під керівництвом викладача (наукового керівника)
    або
  • участь у структурованій аспірантській програмі

Примітка:

Написання дисертації в галузі медицини (Dr. med.), ветеринарної медицини (Dr. med. vet.) або стоматології (Dr. med. dent.) підтримуватися не може. Додаткова інформація для лікарів

Тривалість фінансування

  • Максимально 4 роки; період виплати стипендії встановлюється відбірковою комісією залежно від намірів та робочого планування.
  • Стипендія надається спочатку на 1 рік. Її подовження залежить від того, чи буде попередній період оцінений відбірковою комісією як успішний.
  • В рамках багаторічного навчання в аспірантурі у Німеччині можуть підтримуватися періоди проведення досліджень поза межами Німеччини, якщо це є необхідним для успішної підготовки дисертації. Заплановані перебування за кордоном слід вказати у заяві у робочому та календарному плані, вони не можуть перевищувати чверть загального періоду отримання стипендії.

Що включає в себе стипендія?

  • щомісячні виплати, залежно від попередньої освіти, в розмірі
    750 євро для випускників,
    1.000 євро для аспірантів
  • виплати на медичне страхування, страхування від нещасних випадків та страхування цивільної відповідальності
  • допомогу на проїзд, якщо ці витрати не беруть на себе організації на батьківщині пошукача або інша сторона

Крім того, при безперервному перебування понад 6 місяців за певних умов можуть надаватися наступні додаткові виплати:

  • щомісячна допомога на оренду житла
  • щомісячні доплати на супроводжуючих членів сім´ї

Для мовної підготовки до перебування у Німеччині DAAD пропонує наступні виплати:

  • Покриття вартості мовного онлайн-курсу „Deutsch-Uni Online (DUO)“ (www.deutsch-uni.com) протягом 6 місяців з моменту отримання підтвердження про надання стипендії.
  • За необхідності: мовний курс (2, 4 або 6 місяців) перед початком навчання; рішення щодо участі та тривалості приймає DAAD залежно від рівня володіння німецькою мовою та намірів. Участь у мовному курсі є обов´язковою, якщо мовою викладання або робочою мовою у німецькій приймаючій інституції буде німецька.
  • Допомога на участь у самостійно обраному курсі німецької мови під час навчання.
  • Повернення витрат на складання іспиту TestDaF на батьківщині стипендіата після отримання підтвердження про надання стипендії або у Німеччині до завершення виплати стипендії.
  • Як альтернатива тесту TestDaF для стипендіатів, яким призначено мовний курс: повернення коштів за складений під час отримання стипендії іспит DSH.

Відбір

Відбір стипендіатів проводить незалежна відбіркова комісія, яка складається з фахових науковців.

Основними критеріями відбору є

  • переконливий та добре спланований науковий проект або підвищення кваліфікації
  • академічні досягнення

Крім того, до розгляду будуть залучені і додатково подані документи, які засвідчують вашу фахову придатність або дають інформацію про вашу позафахову діяльність.

Умови участі

Які передумови слід виконати?

  • На момент подання заяви має минути, як правило, не більше 6 років після складання випускних іспитів. Якщо ви вже почали навчання в аспірантурі, від його початку має минути не більше 3 років.
  • Пошукачі, які на момент подання заяви перебувають у Німеччині більше 15 місяців, не можуть брати участь у конкурсі.

Примітка:
Для пошукачів в галузі медицина, ветеринарна медицина та стоматологія діють додаткові положення, які ви знайдете у пам´ятці „Додаткова інформація до наукових стипендій DAAD для пошукачів в галузі медицини“. Додаткова інформація для лікарів (українською мовою)

Знання мов

Вимоги до рівня володіння мовою залежать від намірів та фаху пошукача: для гуманітарних та соціальних наук, а також юриспруденції очікується, як правило, принаймні добре володіння німецькою мовою. Для природничих та інженерних наук, а також якщо у приймаючому інституті спілкування може відбуватися англійською мовою, допускається також підтвердження доброго володіння англійською мовою.

Процедура подання заяв

Подання заяв відбувається в режимі онлайн через портал DAAD (коротка інструкція). Крім того, необхідно надіслати поштою до місця прийому заяв 2 екземпляри роздрукованої зведеної заяви (файл у форматі PDF), яка створюється після завершення реєстрації заяви на порталі DAAD, а також інші додатки до заяви.

Будь ласка, зверніть увагу на те, що доступ до порталу буде показано лише доти, доки триває строк подання заяв. Після завершення строку подання заяв портал не буде доступним до початку нового періоду прийому заяв.

Доступ до порталу буде відкрито приблизно за 6 тижнів до кінцевого терміну подання заяв.

Для того, щоб подати заяву, будь ласка, оберіть у стипендійній базі даних оголошення про цю програму (www.funding-guide.de). Звідти ви потрапите через вкладку “Подати заяву” на портал.

Документи для заяви на стипендію (мова документів – німецька або англійська, українські документи подаються з перекладом)

Сертифікати, документи про освіту, свідоцтва та переклади можна сканувати у незавіреному вигляді і завантажувати на портал DAAD. Лише в разі надання стипендії відділення DAAD у Бонні попросить додатково надіслати подані онлайн документи у паперовому вигляді із завіренням!

1. Документи для завантаження на портал DAAD:

  • формуляр-заява онлайн
  • повна автобіографія у табелярній формі (CV)
  • за наявності – список публікацій (максимум 10 сторінок)
  • докладний та точний опис дисертаційного проекту (Proposal), узгодженого з науковим керівником, а також опис попередніх наукових робіт (максимум 10 сторінок) Корисна інформація щодо змісту

при індивідуальному проекті під керівництвом викладача (наукового керівника):

  • підтвердження про наукове керівництво від німецького наукового керівника
  • календарний план передбачених досліджень

при участі у структурованій аспірантській програмі:

  • допуск до навчання на програмі; якщо на момент подання заяви його ще не буде, його можна дослати перед початком стипендії.
  • підтвердження контактів з координатором аспірантської програми – листування

Додатково для всіх пошукачів:

  • всі дипломи ВНЗ з додатками; якщо на момент подання заяви диплому ще немає – подається академічна довідка з усіма семестровими оцінками, включаючи пояснення системи оцінювання, а до початку стипендії необхідно буде надати диплом. Документи подаються у вигляді української копії та перекладу.
  • інші документи, важливі для вашої заяви (наприклад, довідки з місць роботи, підтвердження про проходження практики тощо) – копія та переклад
  • сертифікат з німецької мови: TestDaF, Гете-Сертифікати, DSH, DSD-II, telc Deutsch, onSET (тільки для подання заяви на стипендію, для вступу до аспірантури слід виконати умови обраного вузу), вимагається також і від германістів.
  • додатково сертифікат з англійської мови, якщо дослідження проводяться англійською мовою: TOEFL, IELTS або onSET (для вступу до аспірантури слід виконати умови обраного вузу). При наявності інших мовних сертифікатів слід спочатку з´ясувати в Інформаційному центрі DAAD у Києві, чи підходять вони для подання заяви
  • переклад документів, виданих мовою Вашої країни, на німецьку або англійську

2. Документи, які надсилаються поштою:

  • зведена заява, яка створюється на порталі в форматі PDF і яку ви можете роздрукувати після завершення процедури реєстрації онлайн; будь ласка, надішліть 2 екземпляри до місця прийому заяв
  • дві свіжі рекомендацї від викладачів ВНЗ, які містять інформацію про вашу кваліфікацію (підписані вручну, не з цифровим або відсканованим підписом); будь ласка, вкладіть у ваше поштове відправлення по 2 примірники рекомендацій у закритих конвертах (мова – німецька або англійська). Зважайте, будь ласка, на інформацію у вкладці “Подати заяву”.Корисна інформація щодо змісту рекомендації

Вимоги до документів Ви знайдете тут

Кінцевий термін подання заяв

15.11.2017
Початок стипендії: 01.10.2018

Приблизно у лютому у Києві проводитимуться співбесіди з пошукачами. Особиста участь є необхідною. Будь ласка, заплануйте це при підготовці Вашої заяви!

Місце прийому заяв

Інформаційний центр DAAD у Києві
пр. Перемоги 37 (НТУУ “КПІ”), корпус 6
03056 Київ
Україна
E-Mail: info@daad.org.ua
WWW: www.daad.org.ua

Додаткова інформація щодо подання заяв

  • Ваша заява буде вважатися дійсною лише тоді, коли всі необхідні документи будуть завантажені на портал DAAD (див. пункт 1) та надіслані поштою (див. пункт 2). Про вчасне відправлення документів поштою свідчить дата на поштовому штампі.
  • Портал DAAD закривається о 24 годині за середньоєвропейським часом останнього дня прийому заяв.
  • Заяви, надіслані із запізненням або неповним комплектом документів, розглядатися не будуть. Відповідальність за наявність всіх необхідних документів несе пошукач.
  • Документи із заяви на стипендію лишаються в DAAD. Дані про пошукачів зберігаються DAAD у відповідності до Федерального закону про захист даних, якщо вони необхідні для обробки заяви.

Місце отримання інформації та консультації

Інформаційний центр DAAD у Києві
пр. Перемоги 37 (НТУУ “КПІ”), корпус 6
03056 Київ
Україна
E-Mail: info@daad.org.ua
WWW: www.daad.org.ua

Джерело: http://daad.org.ua/ukr/stip_forschung_phd.html

Фото – Unsplash

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.