Враження від навчання за кордоном: магістратура в Central European University

Узимку минулого року Ірина Коваль вирішила подаватися на програму MA of Public Administration. Завдяки нашим порадам зі складання мотиваційного есе їй вдалося отримати престижну стипендію на навчання за обраною спеціальністю. Далі – враження самої стипендіатки.

Тетяна Кальченко,

керівник unistudy.org.ua

Ірино, розкажи, будь-ласка, про стипендію, за якою ти навчаєшся в Угорщині.

Мені пощастило, бо окремо на стипендію подаватись не довелось – університет повністю профінансував моє навчання. Я отримала так звану “CEU Master’s Excellence Scholarship”, яка покриває витрати на навчання проживання, місячну стипендію, а також медичне страхування. Це означає, що я можу не переживати про гроші наступні два роки.

Які твої враження від програми та університету?

Наразі мені дуже подобається. Факультет, на який я вступила (School of Public Policy – MA of Public Administration) абсолютно унікальний. Тут навчаються люди з усього світу (найчастіше – це представники/ці країн, які переживають конфлікти, чи країн з перехідною економікою). Серед нас є громадські активісти й активістки, журналісти, навіть урядовці. Та щонайважливіше – в кожного своя унікальна історія і причина бути тут.

А ще це дуже практична програма і нагадує бізнес-школу, тільки в громадському секторі. У нас багато групової роботи, різноманітних тренінгів, воркшопів – від мистецтва ведення переговорів і побудови коаліцій до навичок документального кіно. Також замість дипломної роботи ми працюватимемо над консалтинговими проектами з клієнтами з усього світу. Влітку за бажанням можемо поїхати на оплачуване стажування.

Розкажи про найбільш цікаві для тебе предмети.

Предмети для мене – це найбільший виклик, бо в програмі щоразу стільки всього цікавого, що завжди є спокуса взяти більше кредитів, аніж можеш осилити. Цього семестру найбільше сподобалися Gender Violence and War та The Other: Immigrant Integration Policy and Practice in North America and Europe. Наступного семестру матиму дуже цікавий курс з урядування від колишнього міністра закордонних справ Ірландії ЕамонаГілмора – Governing at National and International Levels: the use of Compromise, Coalition-building, Partnership and Multi-lateralism.

Що найбільш цікавого ти вже встигла спробувати / побачити / дізнатися?

Якщо абстрагуватися від навчання – мені дуже подобається Будапешт і соціальне життя, яким живе місто. Тут часто проходять правозахисні акції, фестивалі документального кіно. Також рада, що маю можливість подорожувати Європою. З найближчих планів – відвідати Рим.

Які потрібно було надати документи для участі в програмі?

Порівняно з іншими університетами, CEU не вимагає багато документів. Для вступу на мою програму, окрім аплікаційної, потрібно було підготувати дві письмові роботи (мотиваційний і есе з власним баченням вирішення якоїсь глобальної проблеми), сертифікати про освіту, резюме та сертифікат IELTS/Toefl.

Що під час підготовки пакету документів виявилося найбільш складним, а що, навпаки, було найлегшим?

Оскільки це мій перший досвід навчання англійською – мені найскладніше далось есе.

Дай одну пораду молодим людям, які також хочуть поїхати навчатися за кордон

Я багато років вагалася чи потрібно мені навчання за кордоном. В Україні може здатися що не потрібно – особливо, якщо в вас гарна робота, комфортне життя. Я тільки зараз усвідомлюю, наскільки це важливо та як багато мені дає навчання. Моя порада молодим людям, які хочуть поїхати навчатися за кордон – не вагайтесь, воно того варте!

 

 

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.