Літній табір: волонтерство для молоді

Молодіжні табори – це чудова можливість знайти нових друзів, отримати новий досвід, прокачати компетенції, отримати купу вражень і здійснити освітню подорож. Переваг море! Unistudy вирішив зібрати до купи усі важливі аспекти, які треба знати на початку сезону таборів. Адже зараз – гарячий час для реєстрації в літній табір і, зрештою, важливий період для планування пригод.

Літній табір: у чому унікальність?

Інтенсивна мовна практика, «занурення» у культуру інших країн, неформальна освіта, популяризація своєї країни у світі, повне забезпечння під час табору – це саме те, за чим їдуть учасники з різних країн. Як зазначає Львівська міська громадська організація «Спілка Форум», умови для всіх таборів однакові – приймаюча організація покриває проживання і харчування, а учасник оплачує дорогу до табору і внесок у відправляючу організацію.

За інформацією ВАМС «Альтернатива-В», табір триває близько двох-трьох тижнів (термін для кожного окремого проекту варіюється – 14-28 днів), де учасники працюють у першу половину дня (4-5 годин).

Приклади активностей під час табору: виконання суспільно-корисної роботи як організація вільного часу місцевих дітей та підлітків, реконструкція та реставрація пам’яток архітектури, благоустрій території та приміщень дитячих будинків, підготовка до фестивалів та просвітницьких акцій на тему прав людини, охорони довкілля та інших найактуальніших проблем суспільства.

Після роботи учасники знайомляться з культурними цінностями, мовою та традиціями країни, де проводиться табір, а також країн, з яких прибули учасники проекту. Зазвичай, мова спілкування у таборі англійська, інколи разом з англійською використовується місцева мова.

* * *

Профіль учасників

За словами Всеукраїнської асоціації молодіжного співробітництва “Альтернатива-В”, у літній табір можна поїхати починаючи з 18 років. У Франції та Німеччині є багато таборів розрахованих на молодь віком 16 – 17 років. Для підлітків 14 – 15 років кількість таборів дуже обмежена. Верхній поріг віку учасників 27 років, до 30 років та без обмеження віку.

* * *

Види таборів

Табори бувають найрізноманітнішими за напрямками і темами. Яким може бути літній табір?

ENVI – для тих, хто бажає зробити свій внесок в покращення екологічної ситуації у світі: впорядкування територій заповідників, парків, пляжів, лісів.

CONS, RENO, MANU – для тих, хто бажає створити щось своїми руками: збудувати дитячий майданчик, альтанку, долучитись до відновлення старовинного замку, допомогти підготувати сиротинці до нового навчального року або інше. Включає фізичну роботу.

ARCH – археологічні проекти в замках, музеях, історичних об’єктах та пам’ятниках архітектури

LANG – мовні табори, де волонтерів навчають іноземної мови

CULT, FEST, ART – для творчих особистостей: підготовка та супровід фестивалів, концертів, театральних вистав та інших культурних подій.

KIDS, TEACH, EDU – для тих, хто завжди готовий протягнути руку помочі тим, хто її найбільше потребує: робота з дітьми, організація дозвілля в дитячих таборах, навчання англійської мови в мовних школах, допомога в дитячих будинках, організаціях Червоного Хреста.

SOCI, DISA – робота в пансіонатах та будинках для літніх людей або людей з обмеженими можливостями (напр. в реабілітаційних центрах)

AGRI – допомога в зборі врожаю, догляді за домашніми тваринами на фермі.

REFU – табори, де волонтери допомагають біженцям з країн близького Сходу інтегруватися в європейське суспільство

SPORT – табори, пов’язані зі спортивними заходами і подіями

STUDY – табори, які включають навчальний компонент вивчення культури та історії країни, в якій перебувають: організація екскурсій по музею або оглядова екскурсія містом та інше.

* * *

Вибір табору та подача заявки

По-перше, треба визначитися з пріоритетними країнами: «Спілка Форум» радить обрати одну-дві країни. По-друге, варто обрати період, коли ви можете їхати (чим більший період – тим більше можливостей!). По-третє, визначитися, які види діяльності вас цікавлять. Не забудьте попередньо ознайомитися з витратами на дорогу до таборів, які обираєте.

Варто звернути увагу: чи немає в описі табору особливих вимог, наприклад EXTRA FEE, що оплачується ПРИЙМАЮЧІЙ організації або заздалегідь через переказ на її рахунок.

Обирати потрібно мінімум 3 табори (а краще 4-5) від ОДНІЄЇ організації і зазначити їх в анкеті в ПОРЯДКУ ПРІОРИТЕТУ.

Якщо плануєте їхати з другом, то обирайте однакові табори у своїй анкеті, де є 10 і більше волонтерів, та надсилайте документи  одночасно. А ви вже знайшли літній табір під свої хобі та уподобання?

Більше інформації про аплікаційний процес тут: Процедура реєстрації у програмі після 9 березня або тут.

* * *

Відправляючі організації

Щоб взяти участь у молодіжних таборах, ви маєте звернутись до однієї з відправляючих організацій в України: http://www.alternative-v.com.ua/ або http://www.union-forum.org/

* * *

Літній табір: витрати

Як наголошує «Спілка Форум», учасники міжнародних волонтерських таборів роблять внесок у свою відправляючу організацію, незалежно від того чи то український волонтер який їде в Європу чи то європейський волонтер, який їде на табір в Україну – кожен робить внесок на підтримку програми у свою відправляючу організацію – саме за ці кошти фінансується проведення таборів, перебування волонтерів в яких є безкоштовним. Іншої фінансової підтримки ця програма не має.

Дякуємо Львівській міській громадській організації «Спілка Форум» та Всеукраїнській асоціації молодіжного співробітництва “Альтернатива-В” за допомогу в підготовці матеріалу.

* * *

Корисні посилання

Дізнайтесь більше, якщо ви зацікавилися цією темою.

EARLY BIRD_Процедура реєстрації до 7 березня 

Волонтерські табори за кордоном http://www.alternative-v.com.ua/volonterski-tabory/

Міжнародні волонтерські табори https://www.facebook.com/groups/Voluntaryexchange/

Відгуки учасників https://www.facebook.com/groups/908468469315284/

База таборів http://www.union-forum.org/poshuk-taboriv.html


Треба швидко написати успішний мотиваційний лист ВЖЕ на сьогодні? Ось тримай 3 короткі відеолекції про 3 різних приклади мотиваційних есе, автор яких отримала стипендію та участь у бажаній освітній програмі. На курс піде +- година часу.

Потрібна повна підтримка для вступу чи пошуку програми за кордоном від А до Я? Консультації, допомога, дієві інструменти? Чекаємо в онлайн-спільноті «UniStudy Community”.

Більше безкоштовних актуальних порад та секретів шукай в рубриці КОРИСНЕ.

А щоб не пропустити жодного дедлайну програми, скачай Календар освітніх можливостей 2020.  Відкриємо секрет: він «вічний», тобто більшість програм повторюється із року в рік.

Вам також має сподобатись...

8 коментарів

  1. 4 Лютого, 2019

    […] […]

  2. 8 Лютого, 2019

    […] Детальна інформація про те, що таке молодіжні табори, умови участі та інші подробиці читайте тут.  […]

  3. 19 Лютого, 2019

    […] Дізнатися детальніше про табори можна у публікаціях на сайті Unistudy: Все, що ви хотіли знати про молодіжні табори […]

  4. 26 Березня, 2019

    […] Дізнатися більше про молодіжні табори та як подати заявку можна у публікації “Все, що ви хотіли знати про молодіжні табори” […]

  5. 11 Травня, 2019

    […] Що таке волонтерський табір – читаємо тут! […]

  6. 15 Травня, 2019

    […] Що таке волонтерський табір – читаємо тут! […]

  7. 22 Травня, 2019

    […] Спілка Форум шукає учасників на короткострокові літні проекти. Дедлайн: не фіксований. Пріоритет надаватиметься тим, хто першим надішле свої заявки. Що таке літні табори та більше інформації на цю тему читайте тут! […]

  8. 24 Вересня, 2021

    […] види неоплачуваного волонтерства як-от Workaway, Wwoof, волонтерські табори, SCI, сайт […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.