8 причин, чому варто навчатись в Польщі

Здобування вищої освіти за кордоном незаслужено обросло численними міфами.  Найпопуляршим стереотипом є те, що таку розкіш можуть собі дозволити лиш діти багатіїв з найпрестижніших шкіл України. На практиці, наприклад, тільки в Університеті інформаційних технологій та менеджменту в Жешуві навчається близько двох тисяч іноземців, більшість з яких – звичайні українці.

Якщо висока якість навчання у закордонних вузах і можливість здобуття досвіду проживання в іншій країні непереконують, то ось ще декілька причин, чому варто вийти із зони комфорту і провести студентські роки за кордоном.

Стипендійні програми

Численні стипендійні програми і гранти– це те, що дозволяє поїхати на навчання за кордон, не витрачаючи на це космічних сум, а в деяких випадках навіть заробити. Наприклад, Університет інформаційних технологій та менеджменту в Жешуві пропонує абітурієнтам з України унікальну стипендійну програму – стипендії від першого семестру. Їх призначають за результатами  тесту IQ, що проводиться у Львові українською мовою наприкінці вступної кампанії. Пізніше студент, що старанно навчається і бере участь в житті університету, може отримувати стипендію з фонду університету.

Інноваційні програми навчання

Закордонні університети постійно тримають руку на пульсі потреб роботодавців, тому їхні програми навчання добре відповідають сучасному ринку праці. В УІТМ, наприклад, можна вивчати Цифрові медіа та іміджеву комунікацію, Програмування, Комп’ютерну графіку та мультимедійну продукцію, Психологію в менеджменті, Дієтологію,Косметологію,Економіку та державне управління, Авіацію загального призначення чи Авіаційний менеджмент. Такий підхід є правильним з огляду на те, що завданням університету є підготовка затребуваних спеціалістів, а не натовпів молодих людей, що після отримання диплому поповнять лави безробітних.

 

Легкий вступ

Перевагою польських університетів є спрощена система прийому на навчання іноземних громадян. Щоб вступити до УІТМ абітурієнтові вистачить лише атестат про повну загальну середню освіту. Оцінки з п’яти шкільних предметів переводяться за шестибальною шкалою і відбір проводиться на основі конкурсу суми балів кожного абітурієнта. Не береться до уваги ЗНО, немає творчих конкурсів чи співбесід. Не потрібен навіть сертифікат, що підтверджує рівень знання мови, бо мовного бар’єру в УІТМ не існує – тут розмовляють всіма необхідними мовами. Окрім цього, усі першокурсники перед початком навчання проходять двотижневі інтенсивні курси вивчення польської мови. Після них студенти з України впродовж першого курсу, окрім звичайних пар за розкладом, двічі на тиждень відвідують заняття з польської мови. На них вони вчать не лише граматику та нові слова, але й пізнають польську культуру.

Практичне навчання

Співпраця бізнесу і науки є основою інноваційної стабільної економіки, котру стараються збудувати в Польщі. Тому жешувський УІТМ від початку свого існування ставить собі за мету якомога тісніше співпрацювати з успішними підприємцями.

Що це означає для студентів? Професіонали з багаторічним стажем беруть участь у формуванні програм навчання на різних факультетах, проводять тренінги і додаткові заняття, приймають студентів на практику чи стажування.

Можливість отримати роботу своєї мрії

Знання додаткової іноземної мови, досвід життя за кордоном, диплом європейського вузу – це ті пункти в резюме, на які роботодавці звертають увагу в першу чергу і те, що вирізняє випускників закордонних вузів на тлі решти кандидатів. Окрім цього, в УІТМ діє Бюро кар’єр – спеціально створений відділ, завданням котрого є піклування про працевлаштування студентів і випускників УІТМ. Результати першого міністерського дослідження виявило, що випускники УІТМ в порівнянні з колегами з інших університетів на Підкарпатті найшвидше знаходять роботу.

Міжнародність

Одним із лідерів польських вузів за кількістю студентів-іноземців є Університет інформаційних технологій та менеджменту в Жешуві, де навчається близько 2000 іноземців з понад 20 країн. Чому іноземці обирають УІТМ? Перш за все тому, що виш випрацював чудову систему адаптації студентів з інших країн. Працівники університету та опікуни-старшокурсники допомагають першокурсникам знайти житло, освоїтися в новому середовищі та подолати всі труднощі, пов’язані з легалізацією перебування в Польщі, наприклад з оформленням медичного страхування чи дозволу на проживання.

Люди

«В університеті до викладача можна просто підійти і поговорити про те, що тебе цікавить, і вони поділяться з тобою своїми знаннями. З деким можна годинами просто говорити і не про навчання», – розповідає Вадим Мельник, студент Інформатики в УІТМ. Також перевагою закордонного університету є те, що тут можна зустріти друзів з різних закутків світу, а вміння спілкування з представниками різних народів у глобальному світі – це сьогодні необхідна умова для побудови успішної кар’єри. Студенти УІТМ є толерантними та поважають інші ментальності та звичаї.

Подорожі

Впродовж навчання в УІТМ Анастасія Булавка, студентка англомовного напряму навчання Міжнародний менеджмент, встигла об’їздити близько половини Європи. Окрім звичайних екскурсій, два семестри дівчина провела в Німеччині, а практику проходила в Словенії.

Перевагою Університету інформаційних технологій та менеджменту, як зазначає дівчина, є також те, що він знаходиться у Жешуві – столиці Підкарпатського воєводства. «Це студентське місто і при цьому дуже комфортне. Є багато авіасполучень, літають лоукости, тобто дешеві авіалінії, що дає багато можливостей подорожувати. На  що ж ще витрачати студентські роки, як не на пізнання світу?» – усміхається дівчина.

Набір триває до 31 липня – обери напрям навчання!

Не знаєш, який факультет обрати? Пройди тест!

Вам також має сподобатись...

1 Відповідь

  1. Natalia :

    а ще можна прочекати від 9ти міс карту тимчасового проживання на 11 місяців і ще не факт, що отримати,тоді рожеві мрії подорожей стираються + додому на вихідні також не приїдете
    раджу не Польщу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.